You are currently viewing Nowa Mazda 3
Nowa Mazda 3 tył

Nowa Mazda 3

Nowa Mazda 3

 

Design i Technika

Od kilku lat modele mazdy mają bardzo ciekawy design, są minimalistyczne, a zarazem wyrafinowane i eleganckie. Pod względem nowych technologii również nie odstają od reszty, silniki z linii skyactive idealnie łączą osiągi razem z niskim zużyciem paliwa. Mazda małymi kroczkami zmienia się w markę premium, a najlepiej świadczy o tym chociażby najnowszy model.

Mazda 3 nie dość że jest ładnie zaprojektowana. Nakreślona miękko linia nadwozia, delikatnie opada ku tyłowi, by na końcu mocno się zaokrąglić. To jeszcze połączona z nowoczesną techniką:  Mazda 3 to pierwszy na świecie benzynowy silnik o zapłonie samoczynnym (mowa tu o silniku 190 KM).

Auto na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo dobrze wykonane, aż czuć materiały użyte do budowy wnętrza. Pomyślcie sobie tylko że w aucie klasy hatchback można mieć skórzaną listwę wykańczającą deskę rozdzielczą… .

Spójność z marką

Nowa Mazda 3 jest niezwykle spójna stylistycznie z pozostałymi autami tej marki. Mazda MX-5, Mazda CX-3, Mazda CX-5 oraz Mazda 6 już na pierwszy rzut oka wydają się być z jednej rodziny. Widać, że nie są to zwykłe nudne pojazdy, do codziennego przemieszczania się, ale auta stworzone po to żeby, oprócz walorów użytkowych, było na czym zawiesić oko.

Niech doskonałym dowodem i zarazem przykładem na poparcie moich słów będzie przykład z życia.

Mój kolega, który w ogóle nie zna się na autach (nie jest to żaden zarzut). Po prostu auta go nie interesują i nie „grzeją” w żaden sposób.

 

Dla niego auto to 4 koła i silnik, a głównym atutem samochodu jest to że można szybko i komfortowo przemieścić się z punktu A do punktu B.

 

Kiedy dziś pod firmę podjechała klientka Mazdą CX-3 w pięknym bordowym kolorze, nagle okazało się że ów kolega dostrzegł w niej (w Maździe) coś więcej niż tylko auto, dostrzegł piękno!

Nowa Mazda 3 tył

Myślę, że bardzo nie skłamię jak stwierdzę, że Mazda coraz bardziej (oprócz do klasy premium) wchodzi do świata do którego należą:

  • Alfy Romeo, oczywiście te starsze,
  • lub Land Rovery Defendery.

Do ligi aut które kupuje się sercem a nie rozumem.

Mazda jednak łączy parę rzeczy, które czynią ją zwycięzcą w kategorii aut kupowanych sercem. Bo nie dość że są piękne, to jeszcze niezawodne i dobrze wyposażone… Czego chcieć więcej?

 

Może mniej rdzy.. no ale cóż nie można mieć przecież wszystkiego 😀

Cena

Debiut zapowiedziano na marzec 2019 roku, cena będzie wynosiła około 89 500zł w wersji podstawowej. Dużo?

  • Po pierwsze mazda to auto japońskie. A jak wiemy auta z tego rynku wyposażenie mają kompletne, dopłacać zazwyczaj trzeba tylko do lakieru oraz dywaników.
  • Po drugie Mazda chce być klasą premium, więc i ceny musi mieć bardziej premium. Wystarczy zestawić ją z  Hondą Civic, Toyotą Corollą albo Infiniti Q30, żeby uczynić ją niezła okazją cenową.
Nowa Mazda 3 przód

 

Dodaj komentarz