You are currently viewing Specjalna grupa SPEED
KIA Stingray SPEED

Specjalna grupa SPEED

Specjalna grupa SPEED

Mamy coraz lepsze, szersze drogi, auta z roku na rok stają się coraz bardziej szybsze oraz coraz bardziej bezpieczne. Taka kolej rzeczy powoduje pojawianie się coraz większej ilości osób, których umiejętności prowadzenia samochodu są dużo niższe, niż im się wydaje. Państwo polskie zamyka są kolejne tory, co tylko powiększa ilość „kierowców wyścigowych” na naszych drogach. Niestety nie dociera do nich fakt, że swoją widowiskową jazdą stwarzają gigantyczne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. A wiadomo, prędkość ZABIJA!

I właśnie dlatego została powołana do życia przez Komendanta Stołecznego Policji – jednostka specjalna policji SPEED
Zdjęcie z policja.pl

Komendant Stołeczny Policji powołał do życia zespół składający się w głównej mierze z policjantów z warszawskiej „drogówki”, są oni wspierani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów. Zespół ten ma na celu przeciwdziałać lekkomyślnym i stwarzającym zagrożenie zachowaniom drogowym. Pozwoli to uczynić nasze drogi bardziej przyjaznymi.

Policjanci zespołu „speed” działają na terenie całego powiatu od 2 tygodni,do dyspozycji mają przede wszystkim najnowsze pojazdy nieoznakowane – Kia Stinger GT z 365 konnym silnikiem 3.3 Twin-Turbo V6, a także nieco starsze BMW 3 wyposażone w benzynowy silnik 2.0 o mocy 250KM oraz stałym napędzie na 4 koło (xDrive). Funkcjonariusze prowadzą zarówno statycznie jak i mobilnie pomiary.

zdjęcie z policja.pl

Na efekty nie trzeba było długo czekać:

  • 975 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.
  • 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące
  • 180 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących.
  • 612 mandatów karnych,
  • 593 razy zastosowano pouczenia,
  •  11 razy skierowano wniosek o ukaranie do sądu.
  • zostało zatrzymanych również 41 dowodów rejestracyjnych.

 

Dodaj komentarz